Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Jezioro Drugie

                         Jezioro Drugie 

 

     Jezioro Drugie leży w kierunku na północ od miasta Sulęcina w kompleksie leśnym w odległości około 3 km od wsi Miechów.

 

   dsc03494a.jpg

Jezioro Drugie

 

    Zbiornik ten ma charakter bezdopływowy, a jest zasilany spływami powierzchniowymi oraz wodami podziemnymi. Jezioro głęboko wcina się w formy terenowe tworząc typowe oczko pochodzenia wytopiskowego. Przybrzeże charakteryzuje się w całości stromym abrazyjnym brzegiem miejscami przybierającym cechy klifu. Brzeg południowy, wschodni i północno – wschodni wyróżnia się niską bagnistą platformą przybrzeżną o wąskiej krawędzi przechodzącą w stromy stok. W części zachodniej brzegu widoczna jest krótka ławica przybrzeżna przechodząca w stok częściowo już zamulony. Teren z wyłączeniem zbiornika pokryty jest lasem iglastym(sosna) w przybrzeżu występuje domieszka olchy, brzozy i dębu szypułkowatego. Obszar ten pod względem fizyczno-geograficznym wchodzi w skład pasma wzgórz Sulęcińsko-Łagowskich będących częścią składowo Wysoczyzny Lubuskiej.

 

 

 dsc03488a.jpg

Tablica informacyjna

 

   

   W większości brzegi jeziora porośnięte są trzciną pospolitą, a w mniejszym zasięgu pałką wąskolistną. Można też tutaj spotkać turzycę błotną, nerecznicę i ponikło błotne. Roślinność o liściach pływających reprezentowane są przez rdestnice pływającą i grążela żółtego, a w niższych partiach dna występuje rogatek sztywny.

 

 

0418a.jpg

Grążel żółty

 

 

rdestnica_plywajaca_potamogeton_natans2aaaa.jpg

Rdestnica pływająca

 

 

 

29962407effd02adw.jpg

Trzcina pospolita

 

 

   Obiektami połowu będzie tutaj płoć, wzdręga, krąp, lin, karp, okoń, szczupak. Jezioro Drugie już bardzo dawno niebyło zarybiane przez (PZW Okręg Gorzów Wlkp.)

 

okon_garbusax.jpg

Okoń

 

 

 

 

wzdregaa.jpg

Wzdręga (krasnopiórka)

 

   Ze względu na bardzo utrudniony bezpośredni dojazd do jeziora nie przewiduje się możliwości dojazdu do niego. W celu postoju należy wykorzystać parking leśny przy jeziorze Trzecim.

 

 

 

PARAMETRY JEZIORA:

 

Powierzchnia lustra wody - 1,82 ha

Głębokość maksymalna    - 2,6 m

Głębokość średnia             - 1,7 m

Długość linii brzegowej    - 645 m

Długość maksymalna      - 275 m

Szerokość maksymalna   - 102 m

 

 

dsc03491a.jpg

 

 

dsc03496a.jpg

 

 

dsc03497a.jpg