ODWIEDZINY W SCHRONISKU

Aktualności | 2019-12-26 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

21 grudnia 2019r., dzieci ze Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” wraz z opiekunami  wybrali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt „KOLEBKA SŁOŃCA” w Ługach Górzyckich. Placówka jest objęta patronatem Fundacji „Pro – Animale Dla Zwierząt w Potrzebie”.

Ku wielkiemu zaskoczeniu, naszą grupę dzieci  przywitali serdecznie  pracownicy schroniska, którzy oprowadzili nas po całym obiekcie. Dzieci dowiedziały się wiele różnych ciekawostek o podopiecznych tej instytucji. Jest to miejsce, w którym każdy niechciany psiak znajdzie ciepłą budę, pełną miskę oraz fachową opiekę. W tym schronisku była to nasza pierwsza wizyta i na pewno nie ostatnia.

Zbiórkę karmy pod hasłem:

„PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA”

przeprowadziliśmy 8 grudnia 2019r., w trakcie spotkania dzieci z Mikołajem na Uroczysku Lubniewsko. Do akcji jak co roku włączyli się zuchy z 8 Gromady Zuchów „Mądre Ptaki” i harcerze z 3 Drużyny Starszoharcerskiej „Red One” im. CichociemnychRadością napawa fakt, że tak wiele dzieci i młodzieży wzięło udział w tej akcji i, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli karmę dla zwierząt oraz zachęcamy do dalszej pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki takim uczynkom uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy część Twierdzy Kostrzyn nad Odrą wraz z przystanią. Krótka wizyta w McDonald’s, a na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy wieżę obserwacyjną w Parku Narodowym „Ujście Warty.