Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

SPEC KURS Z WĘDKARSTWA RZUTOWEGO (CASTING)

Aktualności | 2020-10-10 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

 

 

 

    03 października 2020r., na boisku piłkarskim w miejscowości Długoszyn odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży z wędkarstwa rzutowego (casting). Po raz trzeci spec kurs poprowadził zaproszony wybitny szkoleniowiec, trener w dyscyplinie wędkarstwa rzutowego, Z-ca Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży ZG PZW Andrzej Ulanowski. Całe szkolenie objęte było patronatem Okręgowej Komisji Młodzieży PZW Okręgu w Gorzowie Wielkopolskim, a całą organizacją zajęło się Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin. W zajęciach udział wzięło 11 młodych wędkarzy, wychowanków PZW Koła Nr 2 „Lin” Sulęcin.

 

 

   Instruktarz 3-boju spinningowego rozpoczęty został od Arenberga, konkurencja sportu rzutowego polegająca na celnym trafieniu ciężarkiem 7,5 g do umocowanej do podłoża specjalnej tarczy. Zawodnik rzuca z pięciu stanowisk oddalonych od 10 do 18 metrów po dwa razy z każdego stanowiska różnymi stylami.

 

   Kolejnym etapem szkolenia był Spinning Cel – Skish Spinningowy 7,5g. To kolejna konkurencja w której zawodnik musi wykonać 20 celnych rzutów do pięciu żółtych tarcz o średnicy 75cm ułożonych pochyło. Najczęściej zawodnicy stosują rzut z nad głowy.

 

   Po przerwie obiadowej przyszedł czas na kolejną konkurencję jaką była Odległość spinningowa jednorącz ciężarkiem 7,5g., polegająca na oddaniu trzech rzutów do rzutni w formie trójkąta. Najdłuższy rzut jest punktowany. Szkoleniowiec każdą konkurencję szczegółowo omówił i zademonstrował wszystkie techniki rzutów. W trakcie kiedy młodzież doskonaliła swoje umiejętności w 3-boju spinningowym szkoleniowiec podpowiadał i starał się żeby każdy uczestnik korygował swoje błędy.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za przeprowadzenie Spec Kursu i za poświęcenie swojego wolnego czasu.

 

Dziękujemy Okręgowej Komisji Młodzieży PZW Okręgu Gorzów Wielkopolski za sfinalizowanie Spec Kursu.

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.