DRUŻYNOWE ZAWODY SPŁAWIKOWE KÓŁ POWIATU SULĘCIŃSKIEGO

Aktualności | 2021-10-04 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

25 września na Jeziorze Ostrowskim, odbyły się drużynowe zawody spławikowe w ramach projektu „Polsko – Niemiecka integracja nad lubuską wodą” finansowanego przez Marszałka Województwa Lubuskiego. Organizatorem zawodów była Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat” i PZW Koło Nr 1 w Sulęcinie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło osiem drużyn z Kół PZW Powiatu Sulęcińskiego w pięcioosobowych składach:

Sulęcin Nr 1, Sulęcin Nr 2 „LIN”, Sulęcin Nr 3 (GUMOPLAST), Wędrzyn, Lubniewice Nr 1,  Krzeszyce, Torzym AMUR, Boczów.

Naszą drużynę reprezentowali:

Bartłomiej Miszon (kap. drużyny), Bartłomiej Szewczyk, Marcin Stefański, Andrzej Raniewicz, Piotr Raniewicz

O godz. 7.00  oficjalnie zawody otworzyli: Prezes LGR „Wodny Świat” Eugeniusz Sembratowicz i Prezes PZW Koła Nr 1 w Sulęcinie Ryszard Stachowiak. Panowie serdecznie przywitali uczestników zawodów oraz życzyli wszystkim zawodnikom miłej i sportowej rywalizacji oraz złowienia TAAAKIEJ RYBY. Z regulaminem zawodów zapoznał wszystkich wędkarzy  Prezes PZW Koła Nr 1 Sulęcin kol. Ryszard Stachowiak, po czym przystąpiono do losowania stanowisk.

Sportową rywalizację zawodnicy rozpoczęli o godz.9:00, a zakończyli o godz. 13:00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował pieczę sędzia główny zawodów kol. Grzegorz Gregoryński wraz z sędziami pomocniczymi.

Na zakończenie imprezy z końcowymi wynikami zapoznał wszystkich uczestników sędzia główny zawodów, a puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył Prezes LGR „Wodny Świat” Eugeniusz Sembratowicz.

Klasyfikacja drużynowa zawodów :

I miejsce       – PZW Koło Nr 1 Sulęcin –  6 pkt.

II miejsce      – PZW Koło Nr 1 Lubniewice  – 15,5 pkt.

III miejsce     – PZW Koło „PERKOZ” Boczów – 17 pkt.

IV miejsce    – PZW Koło Nr 2 „LIN” Sulęcin – 17,5 pkt.

V miejsce      – PZW Koło  „AMUR” Torzym – 22 pkt.

VI miejsce     – PZW Koło Krzeszyce – 31 pkt.

VII miejsce    – PZW Koło Wędrzyn – 33 pkt.

VIII miejsce   – PZW Koło Nr 3 (Gumoplast ) Sulęcin – 40 pkt.

Klasyfikacja indywidualna dziesięciu najlepszych zawodników:

01. Sobczak Maksymilian, PZW Koło Nr 1 Sulęcin                 1 m. sektor. - 3470 pkt.

02. Kartawik Jakub, PZW Koło Nr 1 Sulęcin                           1 m. sektor. - 3455 pkt.

03. Pulka Wojtek, PZW Koło Nr 1 Sulęcin                              1 m. sektor. - 3320 pkt.

04. Szczepański Sławomir, PZW Koło Nr 1 Lubniewice         1 m. sektor. - 2665 pkt.

05. Chalecki Marcin, PZW Koło Nr 1 Sulęcin                         1 m. sektor. - 2230 pkt.

06. Topczewski Zbigniew, PZW Koło AMUR Torzym              2 m. sektor.- 3120 pkt.

07. Niekrasz Jarosław, PZW Koło „PERKOZ” Boczów            2 m. sektor. - 2970 pkt.

08.  Matelski Dominik, PZW Koło Nr 1 Sulęcin                        2 m. sektor. - 2605 pkt.

09.  Kaługa Marcin, PZW Koło „PERKOZ” Boczów                 2 m. sektor. - 2520 pkt.

10. Raniewicz Andrzej, PZW Koło Nr 2 „LIN” Sulęcin      2 m. sektor. - 2215 pkt.

Puchar za największą rybę otrzymał Jakub Kartawik - Leszcz 715 g.