OGNISKO Z MIKOŁAJEM

Aktualności | 2021-12-25 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

5 grudnia 2021r., już od najwcześniejszych godzin porannych na twarzach ludzi malował się uśmiech. Ten dzień przywitał naszą sulęcińską ziemię białym puchem. Po raz pierwszy od kilku lat ten Mikołajkowy czas spędziliśmy w białej odsłonie. Tego dnia na Uroczysku Lubniewsko juz od godziny 11.00 słychać było donośne radosne śmiechy dzieci. Tam właśnie odbyło się „Ognisko z Mikołajem” zorganizowane przez PZW Koło Nr 2 „Lin” Sulęcin przy współudziale harcerzy z 3 DSH RED ONE im. Cichociemnych oraz zuchów z 8 GZ Mądre Ptaki i 6 GZ Czerwone Jedyneczki.

W oczekiwaniu na Mikołaja harcerze zorganizowali zabawy ruchowe dla dzieci,  nie obyło się też bez lepienia bałwanów i bitwy na śnieżki. Po godz. 12:00 wśród gęstwiny lasu słychać było nadjeżdżającą straż pożarną. To dzielni strażacy z OSP Trzemeszno Lubuskie wyciągnęli Mikołaja spod sań i przywieźli go do oczekujących dzieci na Uroczysku Lubniewsko. Mikołaj wręczył prezenty grzecznym dzieciom, a one odwdzięczyły mu się laurkami i piosenkami. Kiedy zmęczony już Mikołaj musiał wyruszyć w dalszą podróż, 78 dzieci pożegnało naszego gościa życząc mu szczęśliwego powrotu do Laponii i do zobaczenia za rok.

W międzyczasie Wędkarze przyszykowali poczęstunek w postaci gorącej zupy pomidorowej oraz kiełbasek pieczonych na ognisku. Nie zabrakło też gorącej kawy, herbaty, ciast, owoców i słodyczy. Rozdane zostały również podziękowania dla wspaniałych sponsorów bez których nie odbyłaby się ta impreza.

Podczas uroczystości każdy mógł się poczuć jak pomocnik św. Mikołaja ponieważ zbierana była karma dla zwierzaków ze schroniska „PRO - ANIMALE dla Zwierząt w Potrzebie” w Ługach Górzyckich pod nazwą „Pełna Miska Zwierzaka”. Ostatnim punktem naszej wspólnej zabawy była przeprowadzona loteria fantowa dla naszych młodych uczestników.

Wszyscy uczestnicy choć troszkę zmarznięci z radosnymi uśmiechami rozjechali sie do domów. To był wspaniały czas.

Zarząd Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin składa serdeczne podziękowania dla 3 DSH „RED ONE” Sulęcin za pomoc w organizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim była ósma edycja „Ogniska z Mikołajem”.

Zarząd Koła PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin składa serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym osobom i firmom za bezinteresowną pomoc w organizacji tak szlachetnego przedsięwzięcia jakim jest „Ognisko z Mikołajem”.

K.P.