Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

POMAGAJMY ZWIERZAKOM

Aktualności | 2021-12-25 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

 

 

 

    18  grudnia 2021r., dzieci ze Szkółki Wędkarskiej  „Linek Kroczek” wraz z opiekunem – instruktorem Bogdanem Kułaczkowskim wybrali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt  „KOLEBKA SŁOŃCA” w Ługach Górzyckich. Placówka jest objęta patronatem Fundacji „Pro – Animale Dla Zwierząt w Potrzebie”. 

 

   Ku wielkiemu zaskoczeniu naszą grupę dzieci przywitali serdecznie pracownicy schroniska, którzy oprowadzili nas po całym obiekcie. Dzieci dowiedziały się wiele różnych ciekawostek o podopiecznych tej placówki. Jest to miejsce, w którym każdy niechciany psiak znajdzie ciepłą budę, pełną miskę oraz fachową opiekę. Była to nasza druga wizyta  w tym schronisku  i na pewno nie ostatnia.

 

Zbiórkę karmy pod hasłem:

 

„PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA”

 

przeprowadziliśmy 5 grudnia 2021r., w trakcie spotkania przy ognisku dzieci z Mikołajem na Uroczysku Lubniewsko. Do akcji  jak co roku włączyli się zuchy z 8 Gromady Zuchów „Mądre Ptaki”, 6 Gromady Zuchów „Czerwone Jedyneczki” i harcerze z 3 Drużyny Starszoharcerskiej „Red One” im. Cichociemnych. Do naszej akcji przyłączyły się dzieci z Sulęcińskiego Domu Dziecka oraz młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – MOS w Ośnie Lubuski. Akcja w MOS-ie  przebiegła pod nazwą „Wszystkie Mosiaki Kochają Zwierzaki”. Radością napawa fakt, że tak wiele dzieci i młodzieży wzięło udział w tej akcji i, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. 

 

   Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli karmę dla zwierząt oraz zachęcamy do dalszej pomocy porzuconym zwierzętom. Dzięki takim uczynkom uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

 

   

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.